reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Marmara’da batan gemiden son görüntüler: Cüzdan, ayakkabı vekıyafetler bulundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Marmara’da batan gemiden son görüntüler: Cüzdan, ayakkabı vekıyafetler bulundu
reklam

Marmara’da İmralı Adası açıklarında batan Batuhan A. isimli gemideki kayıp 4 denizciyi arama çalışmaları sürüyor. 21 dalgıç, Nene Hatun Gemisi’nden batığa dalış gerçekleştiriyor. Gemi enkazında ve su yüzeyindeki aramalarda, mürettebata ait olduğu değerlendirilen cüzdan ve ayakkabı ile pantolon, gömlek, mayo gibi kıyafetler ve battaniye bulunurken, eşyaların kime ait olduğu inceleme sonucu belirlenecek.

“Batuhan A”nın 6 kişilik mürettebatından Zeynep Kılınç ve Hüseyin Tutuk’un cansız bedenlerinin geminin enkazında bulunmasının ardından kayıp 4 personel için yürütülen çalışmaların 12. gününde 630 personel görev yapıyor.
VİDEOYA GİT: Marmara’da batan gemiden yeni görüntüBursa ve Balıkesir’de 1 helikopter, 1 uçak, 6 gemi, 3 römorkör, 17 bot, 14 tekne, 81 araç, 8 İHA-drone, 21 dalgıç ve 2 köpekle çalışmalar yürütülüyor.TCG Akın gemisinin dün bölgeden ayrılmasının ardından batığın üzerine konuşlandırılan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait Nene Hatun Gemisi’nden, denizin 51 metre derinliğinde tabana oturan gemiye dalışlar sürüyor.Balıkesir’in Marmara Adası’ndan 14 Şubat saat 20.30’da Bursa’nın Gemlik ilçesindeki Roda Limanı’na gitmek üzere 6 kişilik mürettebat ve 1250 ton mermer tozu yüküyle hareket eden 69 metre uzunluktaki “Batuhan A” adlı kargo gemisi, kötü hava ve deniz şartları nedeniyle 15 Şubat’ta saat 06.20’de Karacabey ilçesi açıklarında kıyıdan 4 mil açıkta batmıştı.Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı dalgıçların 17 Şubat’ta gerçekleştirdiği 2 dalışta, gemide aşçı olarak çalışan 33 yaşındaki Zeynep Kılınç’ın cesedine ulaşılmıştı.SAS komandosu dalgıçların 20 Şubat’ta yaptığı dalışta da gemi batmadan önce çektiği videoyu eşine gönderen Hüseyin Tutuk’un cesedi bulunmuştu.
Batan gemideki son görüntüleri o kaydetmiştiGemi enkazında ve su yüzeyindeki aramalarda, mürettebata ait olduğu değerlendirilen cüzdan ve ayakkabı ile pantolon, gömlek gibi kıyafetler bulundu.Eşyaların kime ait olduğu yapılacak incelemenin ardından belirlenecek.

reklam

YORUM YAP