reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

AKP’li VEKİLLER VALİYİ ÇİLEDEN ÇIKARTTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKP’li VEKİLLER VALİYİ ÇİLEDEN ÇIKARTTI
reklam

AKP’li üç vekilin ruhsat talebi Vali’yi çileden çıkarttı

AKP’nin Diyarbakır vekilleri Galip Ensarioğlu, Mehmet Sait Yaz ve Suna Kepolu’nun kanundaki kriterleri taşımamalarına karşın yandaşlarının silah ruhsatı alabilmeleri için Vali Ali İhsan Su’yu gün aşırı aradığı belirtildi. AKP’li vekillerden gelen telefonlar karşısında Vali’nin rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

Diyarbakır’da AKP’li milletvekillerinin 6136 sayılı ateşli silahlar kanununda belirtilen kriterleri taşımadıkları halde kendi yandaşları için Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su’yu gün aşırı aramaları Vali’yi bile çileden çıkardı. AKP’li vekillerin kentteki genç nüfusun işsizliğine çözüm bulmak, yılan hikâyesine dönen Şanlıurfa-Diyarbakır otobanı için ulaştırma bakanlığı nezdinde girişim başlatmak ve yabancı yatırımcıları kente çekmek, fabrika kurulması için girişimlerde bulunmak yerine, sadece silah ruhsatı için Vali’den talepte bulunmaları tepkilere neden oldu. Yaklaşan seçim öncesi AKP’li üç milletvekilinin referansıyla yüzlerce taşıma silah ruhsatının imzalandığı ortaya çıktı.

Diyarbakır’da 14 Mayıs seçimlerinde AKP listelerinden milletvekili seçilen Galip Ensarioğlu, Ulu Camii eski imamı Mehmet Sait Yaz ile Meclis bahçesinde mangal yakarak vekillere ciğer partisi düzenlediği için adı ‘Ciğerci Vekil’e çıkan ve tepkiler üzerine “Ben ağa kızıyım” diyen Suna Kepolu’nun vekil seçildikleri günden bu yana kente yatırımlar başta olmak üzere kamu yararına dönük girişimde bulunmamaları dikkat çekti.

reklam