reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Silifke Belediyesi Çöp Konteynırlarını İlaçlı Su ile Yıkıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Silifke Belediyesi Çöp Konteynırlarını İlaçlı Su ile Yıkıyor
reklam

SİLİFKE BELEDİYESİ ÇÖP KONTEYNERLERİNİ İLAÇLA TEMİZLİYOR

Silifke Belediyesi’nin Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaz sezonunda genel temizlik çalışmalarını sürdürürken, koku ve bakterileri önlemek amacıyla çöp konteynerlerini dezenfekte ediyor.

Silifke Belediyesi Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, mahalle ve sokakların yanı sıra mahalleye dönüşen köylerde de çöp konteynerlerini ilaçla yıkayarak temizliyor.

Hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte temizlik ve ilaçla dezenfekte çalışmalarına hız veren Silifke Belediyesi, çöp konteynerlerini antioksijel köpük ve yoğunlaştırılmış su bazlı anti-bakteriyel kir çözücü ile temizliyor.

‘Yaz döneminde dezenfekte işlemini yoğunlaştırdık’

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, çalışmaların yaz sezonu sürecinde yoğunlaştığını belirterek, “Kentimizde bulunan bütün çöp konteynerlerimizi yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Sıcak havalarla beraber daha da artan çöp kokusu ve oluşan mikroplara karşı gerçekleştirilen ilaçlama uygulamasını arttırıyoruz. Güçlü mikrop arındırıcı özelliği olan köpük dezenfeksiyon yöntemiyle kötü kokuların önüne geçiyoruz. Ekiplerimiz bir yandan ilçedeki çöp konteynerlerimizi ilaçla yıkamayı sürdürürken, diğer taraftan da cadde ve sokaklarda genel temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor. Dezenfeksiyon sayesinde, ortamda oluşan bakteriler özel kokulu köpükle arındırılıyor ve yeni bakterilerin oluşması önleniyor. Bunun yanında ekiplerimiz, ilçenin muhtelif yerlerinde eskimiş çöp konteynerleri ile çöp kovalarını da yenileri ile değiştirirken; yetersiz kalan bölgelere de konteyner ve çöp kovası koyuyor. Geleceğe bırakabileceğimiz en değerli miras, temiz bir çevredir. Şehrimizin temizliği bizim en temel önceliğimizdir’ dedi.

reklam