reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Tarsus Ticaret Borsası URGE proje takımı New York TÜRK evinde

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarsus Ticaret Borsası URGE proje takımı New York TÜRK evinde
reklam

Tarsus Ticaret Borsası URGE Proje Takımı New York TÜRK EVİN’de.

Dünyanın en büyük ve en önemli gıda fuarları arasında gösterilen Fancy Food Show Fuarı için Amerika’nın New York şehrine giden Tarsus Ticaret Borsası URGE Proje Takımı New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ü ve Ateşe Osman Nuri Gökbulut’u Türk Evinde ziyaret etti.
Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke Başkanlığındaki heyet Amerika-New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ile Tarsus ve bölge ekonomisi başta olmak üzere iki ülke arasındaki ihracat ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.
Başkonsolos Özgür ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken Türk firmalarının her geçen yıl Amerikan gıda sektöründe pazar paylarının artmasından duyduğu memnuniyetide dile getirdi.
Özgür, “ İlk defa sizin bölgenizden Türk firmalarını görmek bizleri sevindirdi. Burası zor bir ülke ama, gıda sektörümüz açısından büyük bir öneme sahip” dedi.
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke ise üye firmalarına uluslararası arenada rekabet gücü katmak için Ticaret Bakanlığı tarafından verilen destekle gerçekleştirilen etkinliğe katılımın çök yararlı olduğuna değindi
Türk Evi’nde New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’e, Tarsus Ticaret Borsası hakkında bilgiler veren Teke, “Daha çok iletişim ve firmaların birbirini tanımasına dönük olan bu etkinlik kapsamında pek çok yeni firmayla tanışma fırsatı bulduk. Bu pazarda çok güçlü bir potansiyel var. Bizler de firmalarımızın yolunu açacak projeler geliştirmeyi sürdürüyoruz. Sektörlerimiz için ümit ediyorum ki burada çok başarılı işler yapacaktır.” diye konuştu.

reklam